Organizacja zajęć jest uzależniona od ilości przyjętych dzieci.

Obecny plan jest dostosowany do 15 dzieci.

W razie przyjęcia mniejszej ilości osób plan będziemy ustalać w porozumieniu z rodzicami.

Sposób pracy

Każdy z uczniów na początku roku będzie miał przeprowadzoną profesjonalną autorską diagnozę opartą o trzy sfery funkcjonowania (ciało, emocje, umysł). Na podstawie tej diagnozy opiekunowie i nauczyciel będą obserowwać postępy rozwojowe dziecka.

Wspólnie z każdym dzieckiem nauczyciel wyznaczy cele naukowe na dany semestr. Postępy będą omawiane z każdym dzieckiem co miesiąc.

Sama metodyka zajęć lekcyjnych w dużej mierze będzie opierać się na pracy metodą projektu. W trakcie pracy projektowej będziemy kłaść nacisk przede wszystkim na 3 kwestie:

• podstawę programową,
  • relacje interpersonalne,
  • doświadczenie empiryczne przyswajanej wiedzy.

Godziny otwarcia

Szkoła będzie czynna od godziny 8 do 17. W razie indywidualnych potrzeb przewidujemy możliwość wcześniejszego otwarcia lub późniejszego zamknięcia szkoły.

Kadra

Rano i popołudniu (8-9.30, 15-17) z dziećmi będzie przebywać jeden opiekun. Od wspólnego zebrania, w godzinach lekcyjnych i w czasie obiadu (9.30-14) będą to dwie osoby dorosłe (nauczyciel i opiekun), tak, aby zapewnić dzieciom indywidualną pomoc, gdy będzie to potrzebne.

Posiłki

W trakcie dnia dzieci będą miały zapewnione dwa posiłki: obiad i podwieczorek. Posiłki będą dostarczane przez zewnętrzny catering i będą opłacane niezależnie od czesnego. Śniadania będziemy organizować wspólnie w zależności od potrzeb dzieci.

Język angielski

Zaplanowaliśmy łącznie 4,5 h angielskiego w ciągu tygodnia. Zajęcia będą się odbywać 3 razy w tygodniu.

W-F

Zajęcia ruchowe zaplanowaliśmy 4 razy w tygodniu. Jeżeli pogoda na to pozwoli, chcemy, aby odbywały się na świeży powietrzu.

Harmonogram zajęć

Dzień w szkole chcemy zorganizować tak, aby dzieci miały czas na naukę i zabawę. Poranek zaczniemy od czasu wolnego dla dzieci, połączonego ze śniadaniem. Zanim zaczną się zajęcia, będziemy się razem zbierać, aby omówić plany na każdy dzień, posłuchać kto jak się czuje i na co ma dzisiaj ochotę lub czego zdecydowanie w danym dniu nie jest w stanie robić. Zajęcia lekcyjne będą trwały łącznie 4 godziny i będą podzielone na dwa bloki zajęć, przedzielone przerwą na obiad. Po lekcjach będzie czas na podwieczorek, zabawę lub inne zajęcia dodatkowe.

8-9śniadanie/zabawaopiekun
9-109.30-10.00
zabranie
opiekun i nauczyciel
10-11I BLOK ZAJĘĆopiekun i nauczyciel
11-12I BLOK ZAJĘĆopiekun i nauczyciel
12-13obiadopiekun i nauczyciel
13-14II BLOK ZAJĘĆopiekun i nauczyciel
14-15II BLOK ZAJĘĆopiekun i nauczyciel
15-16podwieczorek/zabawaopiekun
16-17zabawaopiekun

Finanse

Szkoła jest miejscem edukacji nieformalnej, co oznacza, że nie dostajemy dotacji państwowej. W związku z tym całość kosztów utrzymania szkoły musi być pokrywana z czesnego, które płacą rodzice. Wiemy, że jest to poważna kwota w budżecie rodzinnym i chcemy ją wykorzystać z maksymalną korzyścią dla dzieci. Dlatego jesteśmy otwarci na pomoc w zakresie zarządzania finansami szkoły. Wszelkiego rodzaju dokumenty związane z prowadzeniem szkoły są do wglądu rodziców. Jeżeli ktoś będzie miał pomysł, jak można obniżyć koszt utrzymania szkoły, będziemy wdzięczni za zaangażowanie.

Istnieje również możliwość częściowego rozliczania w barterze.

Czesne ma obejmować wszystkie zajęcia i wycieczki. Wysokość opłat będzie uzależniona od ilości dzieci.

Dodatkowo płatne jest wyżywienie (około 10 zł/dzień).